בלוג מאמרים ישראלי במגוון רחב של נושאים
"אוננות: תחושת אשמה או דרך בריאה לחקור את עצמך?"

"אוננות: תחושת אשמה או דרך בריאה לחקור את עצמך?"

אוננות היא נושא טאבו שאנשים רבים מרגישים בנוח לדון בו רק מאחורי דלתיים סגורות. למרבה הצער, זה הוביל להרבה בלבול ואשמה סביב צורה טבעית ובריאה זו של חקירה מינית. הגיע הזמן לשים סוף לשיפוט הזה ולהתחיל לדבר על ההשפעות החיוביות של אוננות.

לרשימת נערות ליווי בבת ים
אוננות היא פרקטיקה נורמלית לחלוטין שקיימת מאז ימי קדם. למעשה, ביוון העתיקה, אוננות גברית נחשבה קדושה ואף לימדו את התלמידים כיצד לעשות זאת. התנ"ך מזכיר גם אוננות, אך למרבה הצער, תורות דתיות רבות מזעיפות פנים כלפי זה, מה שיוצר תחושת אשמה אצל אנשים רבים. אבל, האמת היא, אוננות היא טבעית לחלוטין ולא מזיקה לחלוטין.

אוננות לא רק מספקת הנאה פיזית, זה יכול להיות גם יתרונות פסיכולוגיים ורגשיים. לדוגמה, הנאה עצמית נקשרה להערכה עצמית מוגברת, דימוי גוף משופר, הפחתת מתח ואפילו שיפור בחשק המיני.

אוננות יכולה אפילו לעזור לך להירדם מהר יותר! הסיבה לכך היא שפעילות זו משחררת אנדורפינים המסייעים להפחית חרדה ולגרום להרפיה. זה גם נותן לך הזדמנות לחקור ולהכיר את הגוף שלך. זה יכול להוביל להבנה עמוקה יותר והערכה של המיניות שלך, אשר יכול להוביל לחוויות מיניות מספקות יותר עם עצמך ועם שותפים.

דבר נהדר נוסף באוננות הוא שהיא בטוחה ובריאה לחלוטין. בניגוד לפעילויות מיניות אחרות, הסיכון היחיד הקשור לאוננות הוא הגזמה. לכן חשוב להיות מודעים ולקחת הפסקות בעת הצורך.

למרות שאוננות היא נורמלית לחלוטין, עדיין חשוב לתרגל זהירות. עיסוק באוננות מוגזמת יכול להיות בעייתי עבור חלק, והתייעצות עם איש מקצוע בתחום בריאות הנפש יכולה לעזור בפיתוח הרגלים בריאים יותר. בנוסף, חשוב להישאר כנים ופתוחים לגבי כל רגש אשמה או בושה שאתם חווים.

מסקנה

למרות הסטיגמה החברתית הסובבת אותה, אוננות היא דרך בריאה לחקור את המיניות שלך ולספק לעצמך הנאה. אין שום סיבה להרגיש בושה או אשמה על המנהג הזה. זכור לנהוג בזהירות ולהתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות במידת הצורך. בסופו של דבר, אוננות היא לא דבר להתבייש בו. זוהי רק דרך נוספת להרגיש בנוח ומאושר בגוף שלך.