בלוג מאמרים ישראלי במגוון רחב של נושאים
זוגיות פתוחה

זוגיות פתוחה

זוגיות פתוחה היא טרנד שהולך וצובר תאוצה בעולם ובישראל בפרט בשנים האחרונות. דבר אחד מוסכם – זוגיות פתוחה היא קודם כל זוגיות. קודם כל אין פה דחייה וזו גם תחושה של בחירה – הוא מעדיף אותי על פני מישהי אחרת. על מנת שיחסי זוגיות יהיו טובים ופוריים יש להקנות להם ביטחון באמצעות יציבות (ברמות שונות), באמצעות תקשורת זוגית טובה, יכולת לשיח רגשי, אינטימיות, כבוד והערכה הדדיים, תמיכה רגשית בעת הצורך ובאופן כללי מתן תחושה כי נמצאים ונוכחים אחד עבור השני. יש הפריה וגיוון אינטלקטואלי, תקשורת שכלית טובה ומרחב לכל אחד מבני הזוג. כמו כן יש פחד מכישלון, והשיעור בזוגיות הוא עבודה נכונה עם כוח ואיזון בין חומר לרוח. תוצרי הקורס אתם מקבלים חמישה מערכי עבודה למומחיות בחמישה מסלולים. בבונה- בני הזוג מקבלים אחד את השני בלי להרגיש צורך לשנותו. השיעור שלהם להבין אחד את השני ולגלות סבלנות. היות והזוגיות מאד חשובה לכולנו – בואו ננצל את הכלים הנומרולוגים ללמוד את השיעור בזוגיות שלנו וע"י כך נצא נשכרים ובגדול. וזה לא הכל! כדי להשלים את התמונה, שווה לבדוק התאמה זוגית עפ"י אותיות השם.

מספר התוצאה הוא מספר התאמה זוגית (השיעור בזוגיות). התאמה זוגית, התאמה לפי תאריך לידה, מספר 6-קבלת השוני בין בני הזוג. התאמה זוגית, התאמה לפי תאריך לידה, מספר 8-איזון בין חומר לרוח. התאמה זוגית, התאמה לפי תאריך לידה, מספר 9-הכל או לא כלום. התאמה זוגית, התאמה לפי תאריך לידה מספר 3- לדבר על רגשות ולתת להם אוורור. חלק מהגורמים נעוצים בכך שפשוט יש חוסר התאמה בתפיסות של בני הזוג. כמו כן יש אמונה בקשר ומימוש שיא העוצמה. יש בלבול בקשר וסגירות של אחד מבני הזוג. יש כאלה שלא רוצות משפחה וילדים, ולהיכנס כזוגיות משנית בקשר לא מחייב עם גבר שנמצא בזוגיות מאפשרת, עשוי להיות פתרון אידיאלי עבורן. שהרי אלימות יש לה פנים רבות והיא לא רק מתבטאת בצורה פיזית. לשאול את עצמה למה לה? זמן. כאב. אומץ. תחשוב איזה אומץ צריך אדם בשביל לפתוח את הלב אל מישהו שפגע בו. אדומי הפורום גם הם אנשים אשר מוכרים למנהלים כחיים במערכת פתוחה לאורך זמן.

חשוב לדבר על הצרכים על מנת לא להרגיש "קורבן" במערכת הזוגית. אבל רגע, אמרת שאתה במערכת יחסים מאפשרת, לא? זוגיות פתוחה היא זוגיות שבה אנו חופשיים לקיים מערכות יחסים נוספות, אינטימיות ורגשיות, עם אנשים נוספים. פורום זוגיות פתוחה ואחרת הוא פורום הבית של קהיליית היחסים הפתוחים בישראל. הדרכת זוגות העומדים להינשא כדת משה וישראל, להכרת שלום הבית כערך עליון. יותר ויותר זוגות מעדיפים לפרק את החבילה מאשר לנסות למצוא את הדרך הנכונה לטיפול בה, ומשום כך, על אחת כמה וכמה הפכו זוגיות ויחסים לנושא שרבים מעדיפים להימנע ממנו מלכתחילה. בגיל מבוגר כבר אין את הלגיטימציה לשחק בארגז החול. היתרון בגיל המבוגר הוא כאמור המרחב שנוצר לאהבה- עברתם את שלב הילדים הצעירים, גידלתם צאצאים וראיתם אותם מקימים משפחות. היה מישהו שאמרתי לו שאני מרגישה שמיציתי ושזה לא עושה לי טוב, שאני לא רוצה שיגיע אלי, יזיין אותי ויחזור לאישה והילדים ואני ארגיש את הריקנות, ואז הוא אמר לי 'אם זו לא תהיה את, זו תהיה אחת אחרת'.

אני מרגישה שאלמד יותר על עצמי גם אם בסוף יישבר לי הלב. באותו ערב לא נהניתי בכלל, לא הייתי עצמי ולא עניין אותי אם מישהו יתחיל איתי כי גם ככה הוא לא יכיר את מי שאני באמת באותם רגעים, אז מה הפואנטה? חלקנו קוראים לה "זוגיות מאפשרת", חלקנו "זוגיות מפרגנת", יש המגדירים "פוליאמוריה" ויש גם מי שקורא לזה "יחסים אינקלוסיביים". אני מודה שאיבדתי אמון, אני חושבת שבשלוש השנים האחרונות רוב הגברים שהתחילו איתי היו נשואים או בזוגיות מאפשרת או בשקר שהם בזוגיות מאפשרת. בצעירותי זה לא הפריע לי, מגיל 18 עד גיל 26 הייתי במערכות יחסים ארוכות, רציניות, מונוגמיות – בשלב מסוים התשוקה שלי תמיד נכבתה במערכות האלו, והמיניות תפסה תפקיד מאוד שולי ביחסים, על זה מבחינתי קצת אחראית המונוגמיה, ובעיקר אני וההיכרות שלי עם המיניות שלי, שהתפתחה בשנים האחרונות. הזוגיות, שעד כה תפסה מקום מסוים בחיי הזוג, לצד נושאים משמעותיים אחרים כמו קריירה וגידול ילדים, תופסת כעת נפח גדול יותר בחיים ובהתאם – גם בעיות, שהצליחו להישאר חבויות מהעין במשך שנים, מתגלות פתאום. נשים רבות הנושקות לגיל ה30 ואלה אשר הצליחו כבר לחגוג את העשור השלישי יעידו כי טרם מצאו חתן פוטנציאלי היות והן נשים בעלות קריירה גדולה, חלקן אף בעלי זמן קצר מאוד ולא ממש חושבות על הצעד הבא בנושא זוגיות או שלא נמצאות בזוגיות בכלל.