בלוג מאמרים ישראלי במגוון רחב של נושאים
"חשיבות האוננות והשפעותיה החיוביות על בריאות הנפש"

"חשיבות האוננות והשפעותיה החיוביות על בריאות הנפש"

אוננות כבר מזמן נתפסת באור שלילי, אפופה טאבו ושיחות עליה נשמרות אך ורק מאחורי דלתיים סגורות. למרבה המזל, החברה מתחילה לאמץ לאט לאט את החשיבות של הנאה עצמית ואת היתרונות הרבים שהיא יכולה לספק במונחים של הפחתת מתח, שיפור הבריאות המינית ושיפור הרווחה הנפשית הכללית.

למי שלא מכיר את המונח, אוננות היא פעולה של נגיעה בגוף לצורך הנאה מינית. נהוג מאז ימי קדם, אוננות היא טבעית לחלוטין ובריאה להפליא. אוננות הוכחה כמפחיתה חרדה, מתח ודיכאון, תוך שיפור תחושות של רווחה ורגיעה. זה גם משפר את החוויה המינית הכוללת ויכול לעזור לאלה הסובלים מבעיות בתפקוד המיני, כגון שפיכה מוקדמת או קושי להגיע לאורגזמה.

בעת אוננות, הגוף משחרר הורמונים הידועים בשם אנדורפינים. אנדורפינים אלה פועלים כדי להפחית את רמות הכאב ולשפר את מצב הרוח הכללי שלך. בנוסף, אנדורפינים ידועים לפעול על מסלולי דופמין במוח שלך, וכתוצאה מכך רגשות מוגברת של הנאה. בנוסף לטיפול בבעיות נפשיות נפוצות, כגון חרדה ודיכאון, ההשפעות של אנדורפינים מוגברים יכולות להוביל לתחושה של רווחה רגשית אשר יכולה להגביר את שביעות הרצון הכללית מהחיים.

מלבד ההשפעות הפסיכולוגיות החיוביות של אוננות, הוא מספק גם מספר יתרונות פיזיים. אלה כוללים בריאות משופרת של שלפוחית השתן והערמונית, שרירי אגן חזקים יותר וזרימת דם מוגברת. אוננות יכולה לשמש גם כדי לחקור את הגוף שלך ולהגביר את ההבנה של ההשפעות הפיזיות והפסיכולוגיות של גירוי, שיפור המין והפיכתו למהנה יותר.

בסופו של דבר, אוננות היא דרך מצוינת לגלות ולטפח את המיניות שלנו, ומאפשרת לנו לחקור את הצרכים והרצונות שלנו בסביבה בטוחה. חשוב שלא נתבייש בתשוקות שלנו או שנרגיש אשמה על כך שאנחנו רוצים לחקור אותן.

בעוד אוננות יכולה להיות נושא רגיש עבור חלק, ניהול שיחות פתוחות על זה הוא המפתח. ככל שנרגיש יותר בנוח עם אוננות ושבירת הטאבו, יותר מאיתנו יוכלו לקצור את היתרונות הנפשיים והפיזיים הרבים שהיא יכולה לספק.