בלוג מאמרים ישראלי במגוון רחב של נושאים
"עיר מקסימה עם היסטוריה עשירה: הכירו את עפולה בישראל"

"עיר מקסימה עם היסטוריה עשירה: הכירו את עפולה בישראל"

https://gde.co.il/
עפולה, הממוקמת בצפון ישראל בעמק יזרעאל, היא עיר עתיקה בעלת רגישות מודרנית. מאוכלסת מאז תקופת הברזל, בעפולה יש שווקים שוקקים, ארכיטקטורה מעניינת והיסטוריה מושרשת שמעניקה למבקרים מגוון מרשים של דברים לחקור. בין אם אתם חובבי תרבות ומחפשים משהו ייחודי או מישהו שפשוט רוצה לרדת מהשביל השחוק, עפולה היא מקום נהדר לטייל בו.

העיר, הידועה בתנ"ך בשם "אפולה", הייתה מוקד באזור במשך מאות שנים. בתקופה האחרונה, עפולה היא פלסטינית וישראלית כאחד, ועדיין ניתן לראות את חייה הקודמים של העיר בחלקיה הישנים, במיוחד באזור השוק הפתוח היפה. המקומיים אוהבים את האווירה כאן – שילוב של ישן וחדש, עם מסעדות מסורתיות וחפצי נוי החיים זה לצד זה לצד בתי קפה אופנתיים וחנויות אופנתיות. מזכרות מקומיות הן תמיד באמת מצוין להרים כאשר לחקור את עפולה.

המבקרים בעפולה עושים לעתים קרובות את בסיס הבית שלהם באחד ממלונות העיר – מלון בית גארין המודרני נמצא ממש במרכז העיר ומספק שירות ושירותים מעולים. משם, קל לחקור את האטרקציות של העיר. האטרקציות הארכיאולוגיות של עפולה כוללות את האתר ההיסטורי של גלגל רפאים, שבו חנו משה ובני ישראל בדרכם לארץ המובטחת.

שווה ביקור נוסף בעפולה הוא המתחם הקדוש של צור שמס ('סלע הבושה'), שפעם האמינו שהוא מקום הקרבה. מערה טבעית קטנה זו משמעותית בתנ"ך כמקום בו נאמר שיהודה מבית בנימין חטא בכך שהפיל את כלתו.

לבסוף, העיר ידועה בשפע של אזורי טבע מדהימים. פארק יצהר, הממוקם ממש מחוץ לעיר, הוא מקום נהדר לבלות בו אחר צהריים שליו. כאן, המבקרים ימצאו שבילי הליכה ומדשאות מטופחות, אידיאליים לטיולים נינוחים. מטיילים הלהוטים להבין טוב יותר את הסביבה ואת ההיסטוריה של האזור לא צריכים להחמיץ ביקור ביער עפולה הסמוך. יער זה, המכסה את הרכס הסלעי של אזור איסטריה בהרי הכרמל, עמוס בטיולים הנעים בין קל לטכני.

בין אם אתה חובב היסטוריה או סתם מחפש מקום נהדר לברוח מההמולה של מקומות מתוירים יותר בישראל, עפולה היא יעד נהדר להוסיף לרשימה שלך. התכוננו להיות מופתעים לטובה מהשילוב של העיר המקסימה הזו של ישן וחדש, כמו גם משפע הדברים לעשות ולראות.